Méhpempő

A munkásméhek garatmirigyének terméke. Ezzel etetik, azokat a méheket melyekből méhanyát akarnak nevelni. És ezzel etetik az éppen petéző anyaméhet is. A méhpempő anyagát tekintve legnagyobbrészt fehérje.  Található benne sokfajta B-vitamin, ásványi sók és nyomelemek. Az emberi szervezetre még rendkívül nagy mennyiségben sem ártalmas.
Sokáig a különböző tartósító eljárások sem tudták megőrizni a méhpempő biológiai aktivitását. A méhpempő bioaktív hatása 24-48 óráig tart, azután fokozatosan gyengül, és hamar elveszíti hatását. A liofilizálás (fagyasztva- szárítás) technológiájának köszönhetően a méhpempő két évig is megőrzi bioaktív tulajdonságát.
A méhpempő nem gyógyszer, de igen hatásos táplálkozás-kiegészítő. A méhpempő általános erősítő, roboráló hatású. Szedésekor a szervezet intenzív méregtelenítése következik be. Ez javítja az anyagcserét, a szervezetet alkotó sejtek szintjéig. Leromlott, betegség alatti-utáni állapotból való felerősítésnél kitűnő. A szív és keringési panaszokra, gyomor és bélbántalmakra, idegrendszeri problémákra legtöbbször igen jó hatású. Több szívbeteg orvos állította, hogy ez a "szívesek kenyere".

Alkalmazása:
- fokozza a termékenységet, késlelteti a klimaxot
- élettartam növelő

- hasonló hatású, mint az anyatej

- beállítja a peteérést
- csökkenti a szellemi és fizikai kimerültséget, erősíti az idegrendszert
- vérnyomás szabályozó, szív- és érrendszeri problémákra kiváló
- hatásos emésztési és anyagcserezavarok,
- immungyengeség, vérszegénység, alultápláltság,
- asztma és bőrbetegségek esetén


Méhpempő-kúra
Érdemes évente 2-3-szor háromhetes méhpempő-kúrát alkalmazni, naponta étkezés előtt 2x20g pempős méz, vagy 0,1-0,6 g tiszta pempő formájában.